Začel se je teden sladic pr Matthew Kenneyu! Verjetno bo to moj najljubši teden, ker resnično živim za te nesramno bogate sladice. Da smo malo zbalansirali ves ta (zdrav) sladkor, smo ustvarili različne presne sirčke in svež avokadov tartar.

MG 9824 MG 9827 MG 9836 MG 9841

 

Dan smo začeli z uro učenja o samih presnih sirih. To je popolnoma nov svet zame, naučili smo se od tega katere probiotike uporabljati do tega koliko časa je najbolje sir “fermentirati”.  Nadaljevali smo uro z ustvarjanjem svojih sirov z osnovnim receptom. Zdaj se vsi sirčki skupaj starajo v temačnem toplem prostoru in čakajo na našo franconsko energijo, da z njimi ustvarimo fantastičen krožnik sirov.

MG 9856

MG 9877

Za zdaj smo sire pustili na stran in nadaljevali z zajtrkom – presna granola in presne palačinke so bile na meniju. Uživala sem v pripravljanu the dveh receptov, saj so nam pustili svobodo, da smo lahko ustvarili svoj zmazek začimb in idej.

MG 9886 MG 9925 MG 9918 MG 9910 MG 99051

Za konec pa je bila na vrsti predstavitev presnega sladoleda. Tokrat sva bile midve na vrsti! Pripravili sva pistacijev/avokadov sladoled z ingverjevim piškotkom in sušeno grenivko. Recept je popolnoma najin in končen rezultat? Zelo so bili navdušeni, ker sva zbalansirali sladko z grenkim in vključili malo svoje kreativnosti.

MG 9929 MG 9938 MG 9934 MG 9933

Za vse tiste, ki se jim zdajle nenormalno cedijo sline vam objavljam popolnoma enostaven recept za presni sladoled, ki ga lahko naredite sami doma.

.

MG 9944 MG 9948 MG 9954

Presni mandljevo čokoladen sladoled

  • 2 zmrznjeni banani (narezani na koscke preden jih zmrznete)
  • ½ skodelice mandljevega mleka
  • ½ skodelice datljev
  • Vanilija
  • Ščep soli
  • 3 JZ presnega kakava v prahu
  • 3 JZ mandljevega masla
  • Malo limoninega ali limetinega soka

Kaj pa zdaj?

Vse skupaj zblendajte in postavite v zmrzovalnik za trenutek, da se strdi. Servirajte in dekorirajte po želji. Enostavo ko presen pasulj 🙂